Dobry kredyt gotówkowy jaki potrzebujesz

Mężczyzna z długopisem, zastanawiający się.

Często zadajemy sobie pytanie, jaki kredyt gotówkowy wybrać? I czy w ogóle warto korzystać z tego typu formy pożyczania pieniędzy? Odpowiedzi nie są proste, ale postaramy się tutaj zaprezentować kilka wskazówek. Dzięki takim informacjom można dokonać lepszego wyboru i zrobić to bardziej świadomie.

Zacznijmy od tego, że kredyt gotówkowy bankowy to dobry produkt z którego umiejętne korzystanie może przynieść dużo pozytywnych wartości. Dlaczego? Decydując się na kredyt zyskujemy szybką możliwość otrzymania gotówki której obecnie potrzebujemy. Umożliwia to realizację zaplanowanych celów znacznie szybciej.

Mogą to być zakupy, spłata zobowiązań czy droższa wycieczka. Polacy bardzo chętnie korzystają z kredytów, wybierają najczęściej oferty kilkuletnie z niską ratą miesięczną. Kwoty zazwyczaj wynoszą kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dużo zależy od przeznaczenia na jakie potrzebujemy pieniędzy.

Chcąc dokonać dobrego wyboru kredytu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych cech. Od nich zależy wartość kwoty którą musimy dodatkowo spłacić do banku (bo tak naprawdę, żaden kredyt nie jest darmowy – pożyczamy określoną kwotą, oddajemy ją do banku wraz z dodatkowymi odsetkami).

Ważne cechy kredytu:

  • opłata przygotowawcza – czy występuje i w jakiej wysokości
  • oprocentowanie kredytu – im niższe tym lepiej
  • obowiązkowe ubezpieczenia – bardzo często wymagane jest ubezpieczenie od utraty pracy czy zdrowotne
  • okres kredytowania – czyli liczba rat do spłaty
  • współczynnik RRSO – im niższy tym kredyt jest dla nas tańszy

Zwracając uwagę na powyższe cechy można dość szybko określić czy kredyt jest atrakcyjny czy nie. Najłatwiej zrobić to patrząc na RRSO czy rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Im wartość RRSO jest niższa tym mniej pieniędzy musimy w czasie całego kredytu oddać bankowi. Obecnie o każdy kredyt można wygodnie zawnioskować online, przez internet.

Proces ubiegania się o pożyczkę w banku jest prosty, należy podać swoje dane, podstawowe parametry pożyczki i na podstawie krótkiego formularza w ciągu kilku minut bank weryfikuje czy pożyczka może być przyznana. Pieniądze mogą być wypłacone na różne sposoby zarówno w gotówce jak i przelewem na konto bankowe.

Ważna jest decyzja

Bardzo istotne jest dokonanie odpowiedniego wyboru. Tak by skorzystać z możliwie najkorzystniejszej oferty, to pozwoli zaoszczędzić na dodatkowych kosztach takich jak chociażby oprocentowanie czy prowizję. Aby ułatwić Ci podjęcie tej nieprostej decyzji przedstawiamy poniżej listę kredytów bankowych. Ułatwi ona sprawdzenie gdzie obecnie możesz ubiegać się o dobrych kredyt – w jakim banku.

Przedstawiamy listę dobrych kredytów bankowych dostępnych online

Alternatywą dla kredytów bankowych są szybkie pożyczki online. Dostępne również w wersji pożyczek na raty. Cechują się dłuższym terminem kredytowania, ale nie tak długim jak kredyt bankowy. Można je uzyskać na prostych zasadach i także dostępne są wygodnie przez internet.

Może Ci się również spodoba