Polacy coraz chętniej wracają do robienia zakupów, rośnie zainteresowanie pożyczkami

kobieta ze smartfonem

W sytuacji gdy coraz więcej osób jest zaszczepionych, zakres pandemii stopniowo spada, a obostrzenia są znacząco luzowane – Polacy coraz chętniej udają się na zakupy. Jak wynika z ostatnich sondaży, coraz większe grono nie myśli już o oszczędzaniu pieniędzy. Pomału trafiają one z powrotem do gospodarki. Ruszyły wakacje, zaczęły się urlopy i wyjazdy.

To wszystko sprawia, że coraz chętniej kupujemy wydając zgromadzone przez ostatni czas oszczędności i to nie ważne czy stacjonarnie w galeriach czy sklepach, czy robiąc zakupy przez internet. Liczba transakcji bezgotówkowych bardzo szybko rośnie, jesteśmy bardziej skłonni do robienia zakupów. Na co najchętniej Polacy wydają pieniądze? Lista jest bardzo długa od sprzętu AGD, po odzież czy zakup samochodu. Dość dużym rynkiem jest rynek mieszkaniowy, nie chodzi tu to zakup samego mieszkania (choć tu też jest duży bum, co widać po kredytach hipotecznych). Bardziej skupiamy się na remontach czy wymianie wyposażenia naszego domu.

W przypadku sprzętu RTV i AGD to prym wiodą telewizory, dużo osób wymienia swoje wysłużone telewizory LED na modele w nowej technologii takiej jak np. OLED. Dobry telewizor OLED o słusznej przekątnej ekranu 55″ to wydatek od ok 4500zł za tv z najnowszą technologią i możliwościami wyświetlania obrazu. Wybór jest bardzo duży, kuszą też promocje.

Telewizor Samsung The Frame

Telewizor Samsung The Frame który wygląda jak obraz.

Wymieniamy chętnie telefony. Nowe smartfony czy smartwatche przeżywają zwiększone zainteresowanie. Oznacza to, że każdy chce być na czasie i być po prostu trendy.

Czerwona sukienka

Panie stawiają na styl i chętnie wybierają nowe modne sukienki.

Panie chętnie kupują w internecie nowe sukienki, bluzki czy wakacyjną odzież. Co jeszcze chętnie jest wybierane? Buty, kosmetyki czy wszelkie urządzenia do poprawienia urody, np. depilator laserowy.

Zwiększyło się również zainteresowanie pożyczkami. Po prostu chcemy trochę odreagować po ostatnim trudnym roku. Każdy potrzebuje chwili wytchnienia, czy to w postaci sprawienia sobie przyjemności, czyli kupna nowej rzeczy, czy choćby zasłużonego urlopu. Firmy pożyczkowe chętnie udzielają pożyczek. Są one dostępne w sposób wygodny, a pieniądze z pożyczki wypłacane są bezpośrednio na konto bankowe. O tyle należy pamiętać że od lipca 2021 powróciły limity kosztów pozaodsetkowych sprzed pandemii, co oznacza, że opłaty za pożyczkę mogą być nawet 3 krotnie większe.

Pożyczki nadal są dostępne, co więcej na rynku pojawiają się nowe firmy pożyczkowe, a z dokładnymi kosztami można się zapoznać analizując konkretną ofertę.

Może Ci się również spodoba