pożyczki dla dłużników którzy potrzebują pieniędzy

Karta bankowe w portfelu

Każdy wie, że posiadanie słabej zdolności kredytowej bardzo utrudnia pożyczenie pieniędzy. Co jednak dokładnie należy rozumieć poprzez zdolność kredytową? Czy faktycznie trudno pożyczyć pieniądze dłużnikom?

Prawda oczywiście leży po środku. Należy zacząć od tego, że obecnie coraz większa liczba firm pożyczkowych czy banków bardzo skrupulatnie kontroluje swoich klientów. Dlaczego? Z pewnością chodzi o ograniczenie ryzyka kredytowego, czyli udzielanie pożyczek osobom które są w stanie w miarę bezproblemowo je spłacić.

Nie jest też do końca prawdą, że gdy jesteśmy dłużnikami to nie pożyczymy pieniędzy. Praktycznie każdy z nas jest dłużnikiem ponieważ posiada różnego rodzaju zobowiązania. Są to inne kredyty, abonamenty telefoniczne czy RTV, płacimy czynsze czy nawet alimenty. To wszystko kwalifikuje się pod pojęcie zadłużenia.

Warto jednak spojrzeć na to pojęcie inaczej. Można być dłużnikiem z pozytywnym zadłużeniem, czyli po prostu obciążeniami miesięcznymi które mamy na sobie, a można także być dłużnikiem z zadłużeniem nieuregulowanym czyli zaległościami.

W przypadku pierwszego rodzaju zadłużenia przeważnie nie ma problemu z pożyczeniem gotówki. Oczywiście liczba aktywnych zobowiązań nie może być zbyt duża! Musi być mniej więcej o połowę niższa niż suma naszych dochodów wtedy bez problemu otrzymasz gotówkę.

Ta druga sytuacja jest dużo gorsza i faktycznie w bardzo dużej liczbie sytuacji uniemożliwia pożyczenie pieniędzy. Są jednak firmy pożyczkowe gdzie pożyczyć się uda, dlaczego? Każdy pożyczkodawca weryfikuje swoich klientów na swój własny sposób, może się zdarzyć sytuacja że u jednego pożyczkodawcy dostaniesz odmowę pożyczenia pieniędzy, a u drugiego bez problemu gotówka zostanie Ci wypłacona.

Dobre miejsca gdzie możesz zapoznać się z pożyczkami dla osób zadłużonych czyli dłużników:

Dlatego dobrze jest po prostu próbować. Nie zawsze jest to proste i łatwe, ale może przynieść pozytywny skutek. Przydatna dla osób zadłużonych może być lista pożyczek oferowanych w Polsce. Taką prezentujemy poniżej, masz dzięki temu wybór i możesz łatwo sprawdzić co oferuje dana firma pożyczkowa. To proste, ale wymaga trochę wytrwałości w poszukiwaniach i składaniu wniosków.

LISTA POŻYCZEK ZADŁUŻENI I DŁUŻNICY

 

 

Może Ci się również spodoba